Úvod
AEROzážitky.cz
© Q-COMP 2012-2019    -     Stránky provozuje Letecká škola BEMOAIR s.r.o.
poskytujeme zážitky  v 3D prostoru
vše nakoupíte v našem e-shopu
www.letani-zazitky.cz
tel. 604 842 624
Vrtulník R44 Raven na letišti Benešov
Pohled z kokpitu vrtulníku R44 Raven
Létání na simulátorech dopravních letadel Létání na simulátorech dopravních letadel
LETECKÉ SIMULÁTORY
Létání na velkých dopravních strojích pro každého To   je   létání   na   jejich   věrných   simulátorech.   Na   těchto   zažízeních   je   opravdu   vše   je   co   ve skutečných   kokpitech   těchto   letounů,   ovládá   se   stejně   jako   skutečné   letadlo   a   odezva   na Vaše   pokyny   a   řízení   je   tak   realistická,   že   po   pár   minutách   “letu”   si   myslíte,   že   sedíte   v opravdovém   letadle.   Pohyblivá   hydrau-lická   základna   (kromě   ATR42)   způsobí   na   Vašem těle    přetížení    jak    při    startu,    tak    i    při    přistání    a    musíte    být    opravdu    připoutáni,    pokud nechcete své místo nedobrovolně opustit.
Lokality Simulátor ATR42   a   B737   je   umístěn   na   letišti   Praha Ruzyně.   Tam   na   Vás   bude   na   vrátnici   areálu   čekat auto   s   instruktorem,   který   Vás   doveze   na   místo, kde   se   nachází   vlastní   simulátor   a   odlétá   s   Vámi objednanou předváděcí / výukovou lekci. Simulátor    ULT28    je    umístěn    v    areálu    v    Horních Počernicích   a   opět   bude   na   místě   instruktor,   který si převezme posádku a provede instruktáž a let. Objednávky     jsou     nutné     alespoň     čtrnáct     dnů       předem, na dohodu jsou možné i víkendy..
Ceny Základní      a      minimální      doba      letu      na      všech simulátorech   je   jedna   hodina.   Ceny   za   jednotlivé typy   simulátorů   jsou   uvedeny   níže   v   tabulce.   Cena je    pro    jednu    až    tři    osoby    stejná,    je    možno    se vystřídat.    V    případě    tří    osob    ale    doporučujeme alespoň    dvě    hodiny    letu,    uteče    to    jako    voda. Všechny   ceny   jsou   již   včetně   daně   a   instruktora.   V případě,   že   budete   mít   zájem   odlétat   více   hodin, další ceny Vám sdělíme na individuální dotaz.
Popis letu Instruktor    Vás    seznámí    se    základními    přístroji    v letadle   /   simulátoru   a   vysvětlí   Vám   základy   jejich ovládání    a    ovládání    letadla.    Celý    systém    bude připraven   ke   vzletu,   takže   vy   již   pouze   přidáte   plný plyn   a   můžete   letět.   Zjevná   výhoda   simulátoru   je   ta, že    když    havarujete,    obvykle    se    jen    restartuje systém a letí se dál. Vše je naprosto bezpečné.
Věk a zdravotní omezení Minimální   věk   vzhledem   k   ovládání   simulátoru   je 10let   s   doprovodem   dospělé   osoby.   Jinak   pro   tuto aktiivitu není žádné zdravotní omezení.
1.hod na simulátoru ULT28 …………  3.800,-Kč 1.hod na simulátoru ATR42/72 .…….  4.900,-Kč               1.hod na simulátoru Boeing 737 ….. 15.900,-Kč druhá a další hodiny na simulátorech
2.hod na simulátoru ULT28 …………  3.300,-Kč 2.hod na simulátoru ATR42/72 .…….  4.500,-Kč               2.hod na simulátoru Boeing 737 ….. 15.200,-Kč
Simulátor vojenského dopravního letounu AN 28 Pilotní   kabina   je   umístěna   na   hydraulické   pohyblivé   základně   která zajišťuje    realistické    pocity,    které    má    pilot    během    všech    fází    letu. Počítačem    generovaný    obraz    je    přiváděn    do    dvou    kolimátorů    a zajišťuje     reálný     vizuální     vjem     po     dobu     celého     provedení     letu. Pracoviště   instruktora   je   situováno   za   sedačkami   pilotů   s   možností   plné kontroly   činnosti   posádky,   simulací   závad   a   počasí.   Z   letu   Vám   bude vytisknut   záznam,   který   bude   zobrazovat   trasu   a   výšku   letu   a   bude částečně vypovídat i o Vašem pilotním umění.
Simulátor civilního dopravního letounu ATR - 42 / 72 Jedná   se   o   simulátor   dvoumotorového   turbovrtulového   letadla   s   moderní   avionikou   a   vybavením přesně   jako   ve   skutečném   letadle,   na   kterém   se   cvičí   posádky   pilotů   ČSA.   Pilotní   kabina   je   na pevné   základně,   obraz   je   přenášen   třemi   projektory   na   zakulacené   plátno   o   rozsahu   180st. Realita   je   zajištěna   i   přenosem   sil   do   řízení   pomocí   vibrací   a   elektromotorů.   Pracoviště   instruktora je   za   sedačkami   pilotů   s   možností   plné   kontroly   činnosti   posádky,   simulací   závad   a   počasí.   Z   letu Vám   bude   vytisknut   záznam,   který   bude   zobrazovat   trasu   a   výšku   letu   a   bude   částečně   vypovídat i o Vašem pilotním umění.
Simulátor dopravního letounu Boeing B-737/400 Jedná    se    o    simulátor    dvoumotorového    proudového    dopravního    letadla    vybavený    moderní    i klasickou   avionikou   přesně   tak,   jak   ve   skutečném   letadle,   na   kterém   se   cvičí   posádky   pilotů   ČSA. Pilotní   kabina   je   na   plně   pohyblivé   základně   se   šesti   hydraulickými   rameny,   obraz   je   přenášen zcela   realistickou   tříkanálovou   zpětnou   projekcí.   Po   pár   minutách   letu   máte   pocit,   že   sedíte   ve skutečném   letadle   a   pohybujete   se   v   tisících   metrech   nad   zemí.   Pracoviště   instruktora   je   za sedačkami   pilotů   s   možností   plné   kontroly   činnosti   posádky,   simulací   závad   a   počasí.   Jedinečný zážitek pro náročné!
AEROzážitky.cz