AEROzážitky.cz
© Q-COMP 2012-2019    -     Stránky provozuje Letecká škola BEMOAIR s.r.o.
poskytujeme zážitky  v 3D prostoru
vše nakoupíte v našem e-shopu
www.letani-zazitky.cz
tel. 604 842 624
Akrobatický letoun Zlín Z-142
Pohled z kokpitu vrtulníku R44 Raven
Let je určen pro jednu osobu, cena závisí na celkové době letu a dle požadavku na pořízení videzáznamu :
Lokalita Standartním místem vzletu je letiště Benešov. V případě požadavku na let z jiné lokality je nutná individuální domluva. Vzlet je prováděn z letiště Benešov, vlastní let s akrobatickými prvky je prováděn buď nad letištěm (je-li volno) nebo jižně od letiště v prostoru určeném pro nácvik a létání akrobacie.
Cena letu
Akrobatický let na výcvikovém letounu Zlín 142 Máte-li   chuť   zkusit   něco   neobyčejného   a   máte   rádi   adrenalin,   můžete   se   s našimi   zkušenými   instruktory   proletět   ve   cvičném   akrobatickém   letadle   Zlín Z142A.   Tento   typ   je   využíván   pro   základní   výcvik   v   akrobacii   a   je   schopen všech     základních     prvků     s     rozsahem     přetížení     +6G/-4G.     Při     tomto ukázkovém   letu      se   tak   vysoké   hodnoty   přetížení   nedosahují,   zejména záporné   hodnoty   se   obvykle   drží   kolem   -1   až   -2G.   Pokud   by   Vám   přesto byly   obraty   nepříjemné,   stačí   to   oznámit   pilotovi   a   ten   let   přizpůsobí   Vaším pocitům.   Obvykle   ale   bývají   účastníci   tohoto   letu   nadšeni   a   na   vývrtku, přemety, výkruty, souvrat a let na zádech dlouho vzpomínají. Letadel    typu    Z-142,    které    mají    zesílené    závěsy    křídel    a    mohou    létat akrobacii, je v ČR jen několik (do cca 10ks) a jeden z nich provozuje naše společnost na letišti Benešov. Dvoumístný   letoun   Z-142   je   určen   pro   výcvik   pilotů   od   základní   techniky pilotáže   až   po   výcvik   vyšší   pilotáže.   Na   tomto   letounu   létají   naši   piloti   i   na akrobatických   soutěžích.   S   Vámi   budou   létat   pouze   letečtí   instruktoři,   kteří akrobacii   i   vyučují,   takže   jen   ti   nejlepší   s   profesionálním   přístupem.   Pokud Vám   let   nebude   dělat   dobře,   rozhodně   se   nebudou   jen   “předvádět”   a   let přizpůsobí Vašim pocitům.
Provedení letu Po vzletu z letiště Benešov nastoupáme do výšky 5000ft nad mořem a bude provedena akrobatická sestava
V základní době letu Vám zkušený pilot - instruktor letecké akrobacie předvede všechny akrobatické prvky, které je schopen letoun Z142 zvládnout. Po nastoupání do výšky cca 1200m nad zemí uděláte jednu otočku vývrtky, přemet (looping) souvrat, zvrat, výkrut a let na zádech. Některé prvky lze v základní době letu zopakovat i několikrát.
Cena za osobu a základní dobu letu je 2500,-Kč Základní dobou letu je 12 minut, která obvykle pro netrénovaného člověka plně dostačuje. Budete-li mít pocit, že zvládnete let delší, každá další minuta letu je za  210,-Kč. Je možný rozšířený akrobatický let kdy je doba letu 20minut a cena tohoto letu je 3.900,-Kč  Cena videozáznamu +200,-Kč je možné na Vaše médium, nebo Vám jej později zašleme na DVD
Letoun Zlín Z-142
Akrobacie na motorovém letounu - adrenalinový zážitek Akrobacie na motorovém letounu - adrenalinový zážitek
Letoun Zlín Z-142
AEROzážitky.cz